Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                                          MŁODY MENAGER ŚRODOWISKA

W mijającym roku szkolnym 2008/2009 uczniowie klas V- VI Szkoły Podstawowej w Bąkowicach brali udział w interaktywnym programie Młody Menager Środowiska. Celem było podnoszenie osobistej odpowiedzialności obywateli za działania w obszarze ochrony środowiska poprzez promowanie wśród dzieci, młodzieży szkolnej oraz nauczycieli i pozostałej społeczności szkolnej dobrych praktyk w dziedzinie gospodarki odpadami (monitorowanie, ewidencjonowanie i zagospodarowywanie) z wykorzystaniem aktywnych technologii internetowych. Polegał on na określeniu stanu dotychczasowego – inwentaryzacji odpadów powstających w otoczeniu szkoły: określeniu rodzajów rozpoznanych odpadów, określeniu ilości rozpoznanych odpadów, określeniu skąd się biorą odpady oraz analizie możliwości ograniczenia ich ilości według systemu 4 razy U, ponadto określano dotychczasowy sposób postępowania z odpadami: kto zajmuje się odpadami w szkole i co z nimi czyni, czy je segregujemy na miejscu, czy mieszamy, co robi z nimi firma odbierająca odpady.

Na finiszu Etapu A Szkoła Podstawowa w Bąkowicach zajmuje II miejsce w Polsce, w kolejnych etapach liczymy na naszych sympatyków, którzy będą mogli zagłosować na naszą szkołę poprzez Głosowanie Internautów na stronie www.menager.oswiata.org.pl. Za każdy oddany na naszą szkołę głos serdecznie dziękujemy.

Renata Boduch

wstecz